הגיבורים הטכנולוגיים של הרשויות המקומיות

מאת מאמר מערכת, 25/07/2016

Article Image

מה משותף לעיריית קרית שמונה, פיקוד העורף, עיריית שדרות, אשכול נגב מזרחי ומועצה מקומית חצור הגלילית? כולם בחרו בבוגרי עתידים לסייע בייעוץ והטמעה של פרויקטים טכנולוגיים מורכבים במסגרת תכנית ׳בוגרי עתידים למען ערים חכמות בפריפריה׳


מזה שנתיים, עובד צוות של בוגרים על אחד הפרויקטים הגדולים ביותר בתולדות הארגון, שצפוי להביא לרשויות מקומיות בפריפריה טכנולוגיות מתקדמות שיפתרו בעיות יום-יומיות איתן הן מתמודדות.

מה שהתחיל כפרויקט נסיוני, גדל להיות אחת הפעילויות המרכזיות של ארגון הבוגרים כיום. הפרויקט, שנולד לאחר שנה אינטנסיבית של מחקר ופיתוח, לוקח השראה מטרנד ה-'ערים החכמות', המתפשט בשנים האחרונות ברשויות מקומיות ברחבי העולם ולאחרונה גם ברשויות מקומיות בישראל. 

הפתרונות המוצעים במסגרת ערים חכמות מגוונים ורחבים מאד וכוללים בין היתר: פתרונות לחסכון בחשמל, פתרונות למציאת חניה, פתרונות בנושאי אבטחה, התראות על נזילות, נזקי טבע, אפליקציות שונות לשירות התושב ועוד.

קבוצת הבוגרים שפועלת במסגרת הפרויקט משלבת בין הכוחות הכי חזקים של עתידים: מצד אחד - הידע, היכולות והכישורים הטכנולוגיים הגבוהים ומהצד השני - ההיכרות עם הפריפריה. הרצון של רבים מבוגרי עתידים לתרום ליישובים בהם גדלו מייצר תחושת שייכות ומשמעות גדולה.

דניאל קוסטניוב (26) הוא מהנדס חשמל ומשרת כקצין באגף התקשוב. במסגרת התכנית הוא מנהל - בשיתוף עם פיקוד העורף - פרויקט לשילוב מערכות שליטה ובקרה במקלטים הציבוריים בקרית שמונה. "חיפשתי פעילות משמעותית להתנדב בה. אני מרגיש שההשתלבות בפרויקט מייצרת ערך גבוה עבור התושבים בקרית שמונה אבל גם עבורי ברמה האישית והמקצועית״.


דניאל קוסטניוב


פגישת עבודה של המשתתפים בפרויקט

מעבר לתרומתם של הפרויקטים השונים לקידום הפריפריה, התכנית מאפשרת סגירת מעגל וחיבור מושלם בין התכניות השונות של בוגרי עתידים. המהנדסים המתנדבים בפרויקט עובדים יד ביד עם בוגרי תכנית ׳עתידים צוערים לשלטון המקומי׳ המשרתים בתפקידי מפתח ומעניקים להם את הליווי הטכנולוגי להטמעת הפרויקטים השונים. 

דוד אלון (30), בוגר עתידים, משמש כסמנכ״ל באשכול נגב מזרחי המאגד 11 רשויות מקומיות בדרום. הודות לתקציב משמעותי שקיבל לאחרונה, הוחלט באשכול על הקמת פרויקט לפינוי אשפה חכם שיתבסס על התקנת חיישני נפח בפחים השונים בכלל הרשויות ובכך יאפשר הקמת מערך פינוי אשפה משותף שגם יוביל לייעול והוזלה של תהליך פינוי האשפה. צוות של בוגרי עתידים מסייע לדוד בהוצאת הרעיון לפועל.  ״הפרויקט הזה מורכב מאד ודורש אינסוף קבלת החלטות - קטנות וגדולות. הודות לצוות הבוגרים המופלא, אני יודע שיש לי מענה קבוע ואיכותי למגוון דילמות. הם מגשרים על פערי ידע רבים שיש לי כמי שחסר לו ידע טכנולוגי״.

בימים אלו מתגבשים פרויקטים נוספים בשדרות (פרויקט GIS) ובמועצה המקומית חצור הגלילית (אפליקציית שירות לתושבים). אנו זקוקים למתנדבים נוספים שיסייעו לנו להוביל את הפרויקטים האלו. חושבים שאתם מתאימים? נשמח אם תפנו אלינו במייל: michaelm@atidim.org.il

בפרויקט לוקחים חלק 13 בוגרי עתידים

בוגרים ששווה להכיר

לרשת הבוגרים המלאה

מועדון הבוגרים של בנק לאומי

להצטרפות

בוגרים ששווה להכיר

לרשת הבוגרים המלאה

מועדון הבוגרים של בנק לאומי

להצטרפות