לראשונה: 19 בוגרי עתידים הוכשרו כיזמים; 4 מהם זכו במענקים

מאת מאמר מערכת, 14/03/2013

Article Image

ביום שני, ה-11/3, ב"גוגל קמפוס" בתל-אביב, התקיים אירוע הסיום של קורס היזמים לבוגרי עתידים. באירוע השתתפו 19 בוגרי עתידים שסיימו את הקורס בהצלחה ומגיעים מצה"ל, מהתעשייה ומהמגזר הציבורי. לפני אירוע הסיום, התקיימה ועדה שבחנה את ארבעת המיזמים המוצלחים ביותר מקרב בוגרי הקורס והעניקה להם מענקים בגובה כולל של 65,000 ש"ח, לתמיכה ראשונית בפעילותם היזמית. הוועדה הורכבה מיזמים ואנשי עסקים מובילים: איתן ורטהיימר, היו"ר הבינלאומי של עמותת ידידי עתידים; דודו מרציאנו, מנכ"ל סולתם מערכות לשעבר ובכיר ברפאל; ניצן ספיר, יו"ר דירקטוריון ONE1 ואיילת בן-ערב, מנכ"ל NESTECH, חממה טכנולוגית בחיפה.


בוגרי הקורס בתמונה קבוצתית. הגיעו מצה"ל, מהתעשייה ומהמגזר הציבורי


אנשי עסקים ויזמים. הוועדה לבחירת המיזמים הזוכים

המיזם שזכה במקום הראשון במענק של 30,000 ש"ח היה של אלנה לוגסי, מנהלת מכירות בגדות כימיקלים, שפיתחה לק מיוחד לשיניים שמגן עליהן ושומר על ניקיון וריח נעים. במקום השני זכה אבי דיין, חוקר בחברת Gita Technologies, במענק של 15,000 ש"ח על מערכת ייחודית שמאפשרת איתור של אנשים במקומות סגורים וברמת דיוק מירבית. במקום השלישי זכו שני מיזמים במענקים של 10,000 ש"ח כל אחד: הראשון של דותן בר און, עתודאי בצה"ל, על בגדים המאפשרים לטעון מכשירים חשמליים באופן אלחוטי ונייד. השני הוא של שרית אריאל, UX EXPERT בחברת HP, שפיתחה אפליקציה לזיהוי ומיון טרקים ברחבי העולם.


במקום הראשון. אלנה לוגסי מקבלת את התעודה מאיתן ורטהיימר, היו"ר הבינלאומי של עמותת ידידי עתידים


במקום השני והשלישי. מימין: דותן בר-און. משמאל: שרית אריאל ואבי דיין

בדבריו, סיפר איתן ורטהיימר לבוגרים על ניסיונו כיזם: "אל תפחדו לפחד. היום אני כבר יודע שזה בסדר לא לדעת הכל. לכו תמיד למקומות שאותם עדיין לא גילו, שאף אחד לא מתעניין בהם. שם נמצאת ההזדמנות האמיתית". עוד הוסיף ורטהיימר ואמר: "המימוש הטוב ביותר של עתידים יהיה כשאתם תהיו בעלי חברות ותוכלו לייצר עוד מקומות עבודה בישראל". 


אל תפחדו לפחד. איתן ורטהיימר

קורס היזמים הראשון של בוגרי עתידים נפתח בחודש ינואר ונמשך עד מרץ. במשך חודשיים, למדו הבוגרים בקורס שהתקיים באוניברסיטת תל-אביב וכלל תכנים מגוונים מעולם היזמות, בדגש על יזמות טכנולוגית: אסטרטגיה עסקית לחברות הזנק, מימון וגיוס הון למיזמים, קניין רוחני, שיווק מוצרים טכנולוגיים ועוד. כמו כן, נפגשו הבוגרים עם יזמים מובילים ומעוררי השראה כמו ליעד אגמון, שהקים את חברת האבטחה אוניגמה ונמכרה ב-20 מיליון ד' לענקת התכנה מקאפי. בסיום הקורס, נדרשו המשתתפים לכתוב תכנית עסקית לסטארט אפ טכנולוגי שהיו רוצים לפתח. התכניות נבדקו על-ידי מומחים מהתחום, שציינו את הרמה המקצועית הגבוהה, היצירתיות והירידה לפרטים שאפיינה אותן.


אירוע הסיום

לתמונות נוספות מאירוע הסיום, לחצו כאן
 


 


 

 

בוגרים ששווה להכיר

לרשת הבוגרים המלאה

מועדון הבוגרים של בנק לאומי

להצטרפות

בוגרים ששווה להכיר

לרשת הבוגרים המלאה

מועדון הבוגרים של בנק לאומי

להצטרפות