קרוב ל-2,000 בוגרים הוכיחו שהקשר משתלם

מאת מאמר מערכת, 23/09/2012

Article Image
מרצים מרתקים, עשרות ליטרים של בירה, מיצג מרהיב, הופעה שבאה מאהבה וגם - להקת יונים. כולם השתתפו באירוע השקת ארגון בוגרי עתידים ברעננה.

 

 

ביום שני, ה-10 לספטמבר, התקיים אירוע ההשקה של ארגון בוגרי עתידים באמפי פארק רעננה. תחת הכותרת "הקשר משתלם", התקבצו יחדיו בוגרים ובני זוגם, מייסדי ומנהלי תכנית עתידים בעבר ובהווה ושותפיה הנאמנים של התכנית לאורך השנים.

במסגרת האירוע, שהתפרש על-פני ארבע שעות, התקיימו הרצאות קצרות בנושאי טכנולוגיה, מדע וחברה באווירה קלילה ומפנקת על מרבצי כריות צבעוניות וכיסאות נוח. בין נושאי ההרצאות: פיתוח סקרנות ברובוטים; TAXI LINK, מיזם טכנולוגי שמאפשר לתושבים ממדינות שונות לחוות נסיעה מדומה בירושלים. כמו כן , התקיימו הרצאות של שני בוגרי תכנית "עתידים": ילנה פורטנוב-נאמן, בוגרת מסלול "עתידים להוראה" ודוקטורנטית לחינוך, סיפרה על מיזם בתחום החינוך; יהודה ניב, בוגר מסלול "פעמי עתידים", סיפר על ספר שכתב ומשלב טקסטים, ציורים ושירים - כולם פרי עטו. ההרצאות התקיימו בחסות חברת "טבע". במקביל למתחמי ההרצאות, נהנו הבוגרים ממינגלינג שכלל ארוחה מפנקת ואספקה בלתי-פוסקת של בירות.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

אחד ממתחמי ההרצאות על הדשא | לאלבום המלא


את אירוע ההשקה, שהתקיים בהנחייתו של גיא לרר ("צינור לילה", ערוץ 10), פתח מיצג במה ששילב וידאו-ארט ומחול מודרני בהשתתפות ארבעה רקדנים של להקת "מיומנה". המיצג סקר את הישגיהם של בוגרי עתידים בתכניות השונות ואת היתרון בחיבור בין תחומי הידע והעיסוק השונים של הבוגרים. על הבמה נאמו מייסד תכנית עתידים, ח"כ שאול מופז ומייסד עמותת "ידידי עתידים" והיו"ר הבינלאומי של העמותה, מר איתן ורטהיימר. שניהם סיפרו בהתרגשות על תחילת דרכה ושלבי הקמתה של התכנית והביעו אמונה גדולה ביכולתם של הבוגרים להפוך את ישראל למקום טוב יותר. כמו כן, נאמו מעל הבמה שני בוגרים ותיקים של התכנית. ייטב טופז, בוגר תכנית עתידים לתעשייה וכיום בעליה של חברת הסטארט-אפ VUBOO, שסיפר על הרצון שלו לשלב בוגרי עתידים כעובדים בחברה. עו"ד רעות קדרון, בוגרת תכנית "עתידים צוערים למנהל הציבורי" ועובדת כיום במטה להסדרת התיישבות הבדואים בנגב במשרד רה"מ, קראה לבוגרי עתידים כולם לשלב ידיים ולפעול יחד לפיתוח ארגון הבוגרים.


 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
גיא לרר וליאור צורף | לאלבום המלא
 

אחריהם עלה על הבמה ליאור צורף, ששימש עד לפני כשנתיים סמנכ"ל בחברת "מייקרוסופט" ובשנה שעברה זכה להופיע על בימת ההרצאות הנחשקת ביותר בעולם - TED כשסיפר על תיאוריה ותיקה בשם "חכמת ההמונים". התיאוריה גורסת כי במטרה להגיע לתשובה נכונה בנוגע לסוגיות מסוימות, ניתן להיעזר בחכמתם של הרבה אנשים והממוצע של תשובותיהם יהיה מדויק ונכון יותר מתשובה של מומחה אחד.  ב-TED, הוכיח צורף נכונותה של התיאוריה באמצעות שחזור הניסוי המקורי שהוביל לפיתוחה: הוא העלה על הבמה שור וביקש מהנוכחים לנחש את משקלו. בוגרי עתידים נאלצו להסתפק באדפטציה לניסוי הזה, כאשר הופרחו לאוויר 127 יונים לבנות וכל אחד מהם התבקש לנחש את מספר היונים באמצעות שליחת סמס. הממוצע של תשובות המשתתפים באירוע היה קרוב בצורה להפליא למספר ועמד על 125.


 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הקהל המופתע והיונים | לאלבום המלא


את אירוע ההשקה חתמו יהודית רביץ ולהקתה, במופע "באה מאהבה", והרקידו את אלפי המשתתפים באירוע. המופע נתרם לארגון בוגרי "עתידים", באדיבותו של בנק לאומי.
 

 

 

  

 

 

 
 

 

  
 
 
 
 
 
 

 

 רוקדים לצלילי יהודית רביץ | לאלבום המלא

ארגון הבוגרים של עתידים יחבר בין למעלה מ-3,600 בוגרים: 69 רופאים, 62 מורים, 106 עורכי דין, 454 מדענים, 186 כלכלנים, 149, עובדים במנהל הציבורי, 1803 מהנדסים ו-422 הנדסאים.

בוגרים ששווה להכיר

לרשת הבוגרים המלאה

מועדון הבוגרים של בנק לאומי

להצטרפות

בוגרים ששווה להכיר

לרשת הבוגרים המלאה

מועדון הבוגרים של בנק לאומי

להצטרפות